Bugün 21 Ağustos 2019 Çarşamba
İstatistik Almanak Foto Galeri Anılar Etkinlikler Kitap Kan Bankası İletişim
Devre Devrenizi girin.
Boş bırakırsanız tüm devre moderatörlerini listeler.
Hoşgeldiniz. Üye Girişi
Aramalarkitap.Sultanî.com hocalar.Sultanî.com tambur.Sultanî.com Galatasaray Dergileri Arşivi
Kısa Yoldan
Şehitlerimiz
Mektepli Müdürlerimiz
GSD - Başkanlar
GSK - Mektepli Başkanlar
GEV Mütevelli
Yardımlaşma Vakfı Mütevelli
AGBD - Başkanlar

Üyelik İstatistikleri
Kan grupları

Mekteb-i Sultanî 13. Sınıf
Toplam Kayıt: 15778   Vefat: 4112   Devresi Belirsiz:228
Günlük Köşe Yazısı (Arşiv): 17919   Köşe Yazarı: 74
Kitap (Arşiv): 1009   Kitap Yazarı: 302   Foto (Arşiv): 3335   Kan Grubu: 5214
Daha Fazla Rakam ...

Galatasaray Lisesi Galatasaray Lisesi

İki Kitap      / Tüm Kitaplar      / Yeni Kitap

- Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları Yuvarlağın Köşeleri - (- Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Özdemir Asaf ARUN
- Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bu kitapta, Özdemir Aasaf'ın 1940-1981 yılları arasında yazdığı etika türündeki özdeyişlerini bulacaksınız. Birinci bölümde Özdemir aasaf'ın 33 başlıkta topladığı ve 1961'de yayımladığı 432 etika yer alıyor. İkinci bölüm ise, şairin ardında bıraktığı yazıları arasından eşi Yıldız Arun ve oğlu Gün Arun tarafından seçilen, 58 başlık altında 704 etikadan oluşuyor.

Ocak 2010 Serander Trabzon ve İki Trabzonlu - (Ocak 2010 Serander)
Feyyaz Rıza KUĞU
Ocak 2010 Serander

Feyyaz ile değişik bir kitap yazdık. Roman değil, bilimsel niteliği olan yazılar var, olmayanlar var, bir bölümü biyografi ama kendi hayatımızı anlatmanın ilerisinde bir şeyler var o yazılanlarda, tarih ve kültür gibi, çoğu amatörce yazılar, ama ciddi anlamda profesyonel olanlar da var. Feyyaz'ın ve benim biyografi biçimindeki yazılarımız hemen, hemen aynı stilde. Ama kitabın daha fazlasını oluşturan yazılardaki onun ve benim yazılarımın nitelikleri çok farklı. Mimarlık tarihi dışında bulunan onunkilerle benimki arasında ciddi bir fark var. Feyyaz'ınkiler sanki daha amatörce, benimki ise anlaşılması ve değerlendirilmesi zor profesyonel bir bölüm. Bu önsözün başında bu kitabı neden beraberce yazdığımızı açıklamak gerekli. Bu konudaki niyetimizi belli ettiğimiz ilk günlerde Trabzon odaklı bir kitap yazmayı düşünmüştük. Neden böyleydi? Çünkü Trabzon'u çok seviyorduk. İkiniz de hayatımızın küçük bir bölümünü orada geçirmiştik. Ama ailelerimiz 600 yılı geçen bir süreden beri oradaydı. Her ikimizin de ailesi Trabzon'un en eski ve tanınmış aileleriydi. Annelerimiz uzaktan da olsa akrabaydı. Ben daha çok ama ikimiz de yaşlanmıştık. Trabzon sevgisi ve tutkusunu dile getirebilmek için bir şeyler hissi ile doluyduk. Ama mesleklerimiz ve yaşantımız dolayısıyla Trabzon'a dair bildiklerimiz sınırlıydı. Ben liseyi bitirene kadar oradaydım. Feyyaz orada çocukluğunu geçirmişti fakat eğitimi başka yerlerdeydi. Her ne kadar meslek hayatının bir bölümü Trabzon'da geçmiş ise de bu sınırlıydı. Sonunda ortaya çıkan kitapta Trabzon vardı ama yazılanların çoğu başka konulardı. Müşterek olan olay ikimizin de Türk okuyucusunun bilmesinde yaralı gördüğümüz hayat odaklı bazı deneyimlerin ve belki daha önemlisi her okumuşun bilmesi gereken kültür odaklı bazı gerçeklerin anlatımıydı; sonuncuyu Feyyaz yaptı. Ben hayatın öğrettiklerini yazdıktan sonra iktisat bilimine yaptığım çok önemli bir katkıyı anlatmaya çaba harcadım. 60 yıla yakın akademik hayatımda Türk iktisatçılarını ve yazdıklarını hep yakından izledim. Orta düzeyi çok aşmasa da iktisat biliminin 21. yüzyıldaki öğretilenlerini Türkiye ekonomisini anlamak için kullandım.
hocalar.sultani.com

Tüm Dernek Üyeleri


Tasarım, programlama ve barındırma: Galatasaraylılar Derneği © 2007-2011 Galatasaraylılar Derneği. Tüm hakları saklıdır.